وب هاستینگ
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تو آرام بخواب - حدیث منتظران قائم (عج)
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تماس با ما
بازدید امروز : 113
بازدید دیروز : 279
کل بازدید : 551579
کل یادداشتها ها : 442

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران

V

 

بسم الله

تو آرام بخواب ، عدالت بیدار است

 

نویسنده : امیر محمد شهیدی    

این مطلب در پایگاه خبری بولتن نیوز و سایت آتی نیوز لینک شده است .

در روزی که خیلی ها منتظر هستند خبرهای مربوط به ریخت و پاش های میلیونی دولت خدمتگزار را در مراسم به اصطلاح تجلیل از دست اندرکاران ستاد تسهیلات نورزی ، بشنوند ... در روزی که خیلی ها منتظر هستند ببیند فردا رئیس جمهور محترم در دفاع از این حرکتی که اعتراض های دوست و دشمن را برانگیخته چه جوابی خواهد داد ... در روزی که خیلی ها منتظر هستند تا ببیند چگونه  توجیه می شود که در " جشن دولت " به وضوح به مردم توهین ها شود ... در روزی که خیلی ها منتظر هستند ببیند چرا با سوء استفاده از نام مقام معظم رهبری ، یک حرکت نا صحیح  ، آنهم در این شرایط و با این ریخت و پاش ها  از سوی دولت انجام شده است ... در این روز ، اما در نقطه ای دیگر از جهان پهناور خداوند متعال ، انسانهایی هستند که رنج هایشان را مگر باد صبا به گوش مردمان بیدار برساند ... مردمانی که در سالهای خفقان عدالت جهانی ، با بی عدالتی دست و پنجه نرم می کنند .


مردمانی که در سرزمینی بلند ، در پیشانی نوار مقاومت اسلامی ، در حال تحمل رنجهایی هستند که انگار حتی در منظر صدا و سیمای خودمان در برخی از گزارشها به نظر خیلی نا متعارف نیست . شاید در خیلی از خبرها شنیده باشیم که از رنج مردم سوریه سخن گفته شده ولی غالب خبرها در خصوص اقدامات حامیان طرف های درگیر در سوریه است . یادمان نرود ، این مردم مقاوم سوریه هستند که در این سه سال اخیر ، جانانه در برابر دخالتهای مستکبرانه ، همراه ارتش این کشور ، مقاومت کردند . برایشان دعا کنیم .

و اما ... در تازه ترین جو سازیهایی که کشورهای مداخله گر در مناقشه سوریه به راه انداخته اند ، می توان به اظهارات جدید نتنانیاهو اشاره کرد . وی که در گذشته ابراز نگرانی شدیدی از تجهیز  ارتش رسمی و قانونی سوریه می کرد ، این روزها به شدت از کارهایی که کرده پشیمان به نظر می رسد و در اظهار نظری جالب عنوان کرده که ، سلاح هایی که غرب به مخالفان سوری می دهد ، می تواند موازنه قدرت در خاورمیانه را برهم بزند !!! البته این ترس نتانیاهو هم بی ربط و بی دلیل نیست . کم نبوده مواردی که گروه هایی به نام اسلام و  به کام غرب وارد بازی مناقشات خاورمیانه شده اند و در انتهای مسیر از دست خود حامیان و پدیدآوردنگان شان نیز خارج شده اند . در این میان اسرائیل از این می ترسد که همین گروه هایی که امروز برایش مزدوری می کنند ، در آینده و در صورت تسلط بر سوریه ، دیگر به خر اسرائیل نروند و بشوند دردسری تازه برای صهیونهای زیاده خواه .

کشتار سوریه

اینکه می گویند ، دزد به دست دزد رسوا می شود همین است . این سخنان نتانیاهو از یک سو عمق وقاهت غربی ها در خصوص ارسال سلاح هایی بسیار خطرناک از جمله سلاح های شیمایی را به مخالفان سوری آشکار می کند و از سوی دیگر خود اسرائیل را که سردمدار تروریسم در جهان است و در این جا از مبارزه علیه تروریسم سخن می گوید رسوا خواهد کرد . در طرف دیگر این ماجرا عمق وقاهت غربیها و اسرائیل را نشان می دهد که انگار دست شان به تکه گوشتی رسیده و مانند کفتال بر سر باقی مانده آن ، جنجال آفرینی می کنند . چه خوب شد در این سالها مفهوم حقوق بشر و سازمان ملل و سازمان های حمایتی را فهمیدیم . کجاست عدالت در حالی که اتحادیه عربی وقیحانه در اقدامات هماهنگ برای ارباب خود ، هم کرسی سوریه را به شخصی غیر قانونی می دهد و از ارسال سلاح به سوریه حمایت می کند ؟! کجاست عدالت وقتی که حتی سازمان به اصطلاح ملل ! خفه شده است و صدایی از آن در نمی آید ؟! از یک سو در این میانه کاسه لیسانی مثل اردوغان هم دست بردار نیستند ، وی با یک دندگی ، به دنبال دست یابی به اهداف شخصی خود در مسئله سوریه است ... از سوی دیگر عربستان با چراغ سبز آمریکا ، گروه های وهابی خود را به جان مردم مسلمان سوریه انداخته است .

در خصوص راهبرد عملیاتی در مقر فرماندهی این جنایات وحشیانه ( ایالات متحده آمریکا ) باید گفت که به نظر تا جای ممکن آمریکا نمی خواهد ( یعنی نمی تواند )  خود شخصاً وارد این بازی شود، چرا که حضور مستقیم آمریکا با توجه به وجهه بین المللی پیدا کردن این جریان ، می تواند برایش بسیار گران تمام شود و طبعاً در این شرایط ناپایدار اقتصادی دنیا و آمریکا ، مردم این کشور زیر بار هزینه های سنگین این مداخله گری نخواهند رفت .
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.
 
->